LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA 2017

17. – 19. srpna – Letní barokní scéna 2017

Odpočiňte si od každodenního stresu a nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy a procházkami po malebném historickém centru. Udělejte si radost a přijeďte do Chrudimi na již tradiční Letní barokní scénu. Čeká Vás bohatý celodenní program pro všechny generace. Večer se opět můžete těšit na hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede:

Čtvrtek 17. srpna 2017 – Il natal di Giove

Dílo bylo zkomponováno na libreto Pietra Metastasia, první zhudebnění Giuseppem Bonnem určené k oslavě narozenin císaře Karla VI. se nedochovalo. Drama vychází z chybně pochopeného proroctví. Adrasto se setkává s princeznou Melite a sděluje jí, že bohové odmítli obvyklou oběť. Což bylo vyloženo jako nutnost obětovat jednu z královských dcer a snaží se jí přinutit k útěku.

Pátek 18. srpna 2017 – Endymio + Yta innocens

Antický mýtus o sličném mladíkovi Endymionovi byl pro své silné poselství oblíbeným námětem ve všech epochách. Roku 1727 byla na dvoře olomouckého biskupa kardinála Wolfganga Hanibala Schrattenbacha v Kroměříži inscenována latinská opera s tímto názvem. Přesně po roce měla v den Schrattenbachových narozenin premiéru Yta innocens o dvorských intrikách iniciovaných domnělou vraždou.

Sobota 19. srpna 2017 – La contesa de´ numi

Spor bohů na libreto Pietra Metastasia byl premiérován v paláci francouzského ambasadora (Palazzo Altemps) v Římě v listopadu 1729 u příležitosti narození francouzského dauphina. Námětem je hádka olympských bohů a alegorických postav o to, kdo bude mít právo vychovávat následníka francouzského trůnu.

Čtvrtek 17. srpna 2017 – Kapucínova barokní perlička

Přijďte do nádherných Klášterních zahrad a zúčastněte se jedinečného kuličkového turnaje, který probíhá pod patronátem Českého kuličkového svazu – začátek v 10.30 hodin

Řezbářský workshop – po všechny tři dny

Workshop bude probíhat v Klášterních zahradách pod vedením restaurátora a řezbáře, přijďte se podívat jak se dřevo mění v něco krásného

Pan Franz v zámeckém divadle – po všechny tři dny od 17 hodin

Tradiční loutkové divadlo souboru Ahoj

Sobota 19, srpna 2017 – Barokní ohňostroj

Na závěr proběhne jedinečný barokní ohňostroj v Klášterních zahradách

PO KLIKNUTÍ NA PLAKÁT SI MŮŽETE ZAKOUPIT SVÉ MÍSTO JIŽ NYNÍ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.