Muzeum baroka nyní uzavřeno.

Na základě nařízení vlády ČR z 10. 3. 2020 do odvolání rušíme všechny divadelní, hudební a společenské akce v Chrudimské besedě (Muzeu), divadle Karla Pippicha, Spolkovém domě a Muzeu baroka (MUBASU).

S jednotlivými účinkujícími jednáme o náhradních termínech konání akcí, vstupenky zůstávají prozatím v platnosti. V momentě, kdy bude rozhodnuto o náhradním termínu nebo zrušení akce, budou tyto informace zveřejněny na webových stránkách Chrudimské besedy a facebooku. Možnost vrácení vstupenek bude pouze na pokladně divadla Karla Pippicha.

Městské kino Chrudim ruší bez náhrady všechna promítání do odvolání. Vstupenky na zrušená filmová představení lze vrátit pouze na pokladně divadla Karla Pippicha (PO-ČT 14-18 h, PÁ 14-17 h)

Martin Dytrt

ředitel Chrudimské besedy,

městského kulturního zařízení

Zahájení prodeje • LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA • léto 2020

Johann Adolph Has-se: La Semele

Partitura neapolské serenaty, dochovaná unikátně ve Vídni, pochází ze sbírky hraběte Questenberga v Jaroměřicích nad Rokytnou. Libreto Francesca Ricciardiho zpracovává Ovidiovo téma nemanželského poměru boha Jupitera a královské dcery Semelé, pronásledovaných žárlivou bohyní Júnó.  

Tomáš Hanzlík: Lancelot a Alexandrina

Melodrama, tragický milenecký příběh podle staré holandské legendy.

C. A. Badia: La Psiche

Opera je inspirovaná řeckou bájí o Psiché, která oplývala krásou do takové míry, až ji záviděla sama Afrodita.

Zahájení prodeje předplatného v neděli 15. prosince 2019 v 9 hodin v Muzeu v Chrudimi (zde platba pouze v hotovosti). Poté v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h (v pokladně divadla platba v hotovosti i bezhotovostně).